Hírek, kávé mellé 📰☕ Robotok, AI, digitalizáció, NFT, a legjobb podcast témák, magyarul, de gyakran ejtünk szót a milliárdosok életéről, az űrhajózás és űrkutatás világáról is.
A Munkahelyek fontos hadszíntere a konyha, ahol a sokoldalúságát és humor és technológia iránti érdeklődését mutathatja be az ember. Sokaknak viszont problémát okoz, a reggeli kávé mellett miről beszéljen a nála tájékozottabb kollégáival. Kiváltképp, hogy a kávé híján még fel sincs ébredve. Legjobb ilyenkor a profikra hallgatni!
Podcastunk hétről-hétre szolgáltat annyi gondolatot, amely bárkinek elegendő muníciót adhat a reggeli témák dominálására, akár egy teljes héten keresztül!
Szuperfehér, hyperloop, hárfázó pókok, egymást fojtogató őspiktorok. Gyakran érezzük, hogy a világ megérett a pusztulásra.
Csokorra kötöttünk hát egy nyaláb hírt ennek bizonyítására.
A Zártosztály Podcast 81. adása
Ki ne emlékezne rá, hogy Jurij Gagarin immár hatvan esztendeje megjárta a világűrt, ezzel beírta magát a történelembe? Mi például annyira nem, de ettől még két mondatban tisztelgünk a Szovjetunió hőse előtt. Ő nem volt földhözragadt! Bezzeg a marsi helikopter, ami várja a szoftverupdate-et, hogy felszállhasson! Lehet, hogy azért tart eddig a szoftverfrissítés, mert a szakértő mérnök, még mindig a kikötőben ragadt Volvo-kban cserélgeti a pendriveokat?
Ki gondolná, hogy a világon vannak színkutatók, akik a legfeketébb fekete után a legfehérebb fehér kidolgozásába is belevágtak? Ezeknek az extrém színeknek a házak klimatizálásában lehet szerepe a jövőben, hiszen a hőelnyelés és visszatükrözés segítségével hatékonyabb lehet a napenergia hasznosítása, vagy épp ellenkezőleg, a hősugarak visszaverése. De akkor mi a legrózsaszínebb rózsaszín értelme?
A Hyperloop irányzat 2013-ban még vákuumban száguldó hangsebességű vonatokról szólt. 2018-ra kicsit belassult a tempó, és már csupán 250 km/h-val száguldó autonóm járművek lettek megcélozva. Mostanra pedig 50 km/h-val totyogó, klausztrofób taxik maradtak az elképzelésből.
Ha a Marsra is így jut el a SpaceX, akkor a Hold is messzebb van, mint gondolnánk.
Nem tudtuk, mi hiányzik a központilag kiosztott gumipapucsunkról. Hát persze, hogy egy gumipapucs-sarkanytú! Ezzel tudjuk csak igazán meglovagolni a vesszőparipáinkat!
A Nike híresen kényes a jogvédelemre, amíg a saját termékeit védi. Viszont most az USA Postahivatallal keveredett védjegybitorlási perbe, mivel nem kértek engedélyt a posta megkülönböztető jelzéseinek a használatára. Figyelembe véve, hogy szövetségi hivatalról van szó, ebből nehezen jönnek ki jól.
Mi pedig követeljük a zöld-piros, Posta-hollós Tisza cipőt!
A két nagy mobil oprendszer gyártója is újdonságokkal jelentkezett. Az Android most már odafigyel a séta során előálló telefonba merülésre, és figyelmezteti a telefonba merülő felhasználót, hogy nézzen fel! Arra még várni kell, hogy szóljon a közelgő zebránál a körülnézésre, de az irány már jó. A Siri környezetfelismerő képességet kap, ezzel felvértezve pedig elkerülhető lesz, hogy a suttogva megszólított telefon harsány válasza megzavarja a könyvtár látogatóit, avagy iskolai puskázás során elárulja gazdája hollétét.
A Microsoft egyedi Flight Simulator PC házat sorsol ki a szerencsések között. Elsőként teljes szimulátor-ülésnek hittük, amiben lehet játszani, de sajnos csak egy nagyméretű gépről van szó. Némileg csalódást okozott azzal is, hogy a hűtésről nem a turbina gondoskodik, csak mezei ventilátorok. A legszomorúbbá azonban azzal tett minket, hogy hiába a design, a benne levő hardvere nem annyira erős, hogy a Microsoft saját játékát teljes felbontáson, legjobb minőségben futtassa.
A Seismic előállt egy viselhető mikroerőművel, amely izzadtságból, mozgásból nyert energiát, szuperkondenzátorokban tud tárolni. Jelenlegi állapotban egy karóra és egy kis kijelző meghajtására képes, de reméljük később már a bőr alá ültetett telefont és a retinába épített kijelzőket is meg fogja tudni hajtani!
Az MIT kutatói elkészítették a 3D pókhálószimulátort. Ezzel a csodálatos tudományos áttöréssel lehetővé vált a pókok rezgés alapú érzékelésének, „hallásának” a modellezése. Egy lépéssel közelebb kerültünk Pókember pókösztönének megértéséhez!
Vélemény, hozzászólás?