Hírek, kávé mellé 📰☕ Robotok, AI, digitalizáció, NFT, a legjobb podcast témák, magyarul, de gyakran ejtünk szót a milliárdosok életéről, az űrhajózás és űrkutatás világáról is.
A Munkahelyek fontos hadszíntere a konyha, ahol a sokoldalúságát és humor és technológia iránti érdeklődését mutathatja be az ember. Sokaknak viszont problémát okoz, a reggeli kávé mellett miről beszéljen a nála tájékozottabb kollégáival. Kiváltképp, hogy a kávé híján még fel sincs ébredve. Legjobb ilyenkor a profikra hallgatni!
Podcastunk hétről-hétre szolgáltat annyi gondolatot, amely bárkinek elegendő muníciót adhat a reggeli témák dominálására, akár egy teljes héten keresztül!
Ha másra nem is, arra jónak látjuk az ötletet, hogy a gigahajítógépet házhozszállításra használják. A 8.000 km/h kezdősebesség minden bizonnyal elég lesz arra, hogy a Föld bármely pontjára hipp-hopp eljuttassa a csomagokat.
Musk cégei ilyenkor rugalmasan szokták kezelni a helyzetet és más helyszínt keresnek. Mi a magyar űrhajózás felvirágoztatása érdekében felajánlanánk a Hortobágyon pár hektárt! Akkor az üresjáratban mi is fel tudnánk lőni pár modult a magyar Holdbázisra!
A SpaceX bővíti a kapacitásait, hiszen nagy rá a kereslet. Persze nem mindenki kaphat belőle. Az Amazon Blue Originja például nem, emiatt számos más szállítócéget megkerestek, hogy a Kuiper hírközlési rendszerük első fázisát egy gigantikus hullámban kialakítsák.
Ennyi műhold pályáját figyelni kell, amire az amerikai űrhadosztály Űr Erő Őrzőinek (Space Force Guardian) már nem lesz elegendő a kockás papír. Megbízták hát az Űrparittyát is jegyző Slingshot Laboratoryt, hogy állítsák elő a Föld digitális ikertestvérét, amin megvizsgálhatják az esetleges ütközések következményeit.
Természetesen ennek nincs összefüggése azzal, hogy óriási centrifugával dolgokat akarnak az űrbe dobálni! Ezt a két hírt csak a mi paranoiánk kötötte össze!
Persze az Amazonnak más problémái is vannak, mint a szatellitek az űrbe juttatása.
Szerintünk ez a megoldás nem csupán arra alkalmas, hogy a metaverzumban majdan a megszokott környezetünk vegyen minket körül, miután a tudatunkat feltöltöttük, de rövid távon az étkezésünket is meg tudja változtatni.
Az Instára kitett csodaszép ételkölteményeket 3D modellként felöltve az ételnyomtatónkba, utánozhatjuk a legmenőbb éttermek alkotásait is. Persze ízre még lehet, hogy nem fog eleinte sikerülni, de az emésztés a látvánnyal kezdődik!
A Gogoro a cserélhető akkumulátorokban látja a jövőt. A new yorki tőzsdére menő cég Taiwanon már letarolta a mikromobilitási piacot, ahol a villanyrollerekbe, kisrobogókba szánt akkumulátorok töltőpontjait biztosítják.
Mi persze kitaláltuk a megoldást, ami nem csupán ilyen kisjárművek, de rendes autók tulajdonosai számára, ráadásul az energia mellett testmozgást is biztosít. Az akkumulátorok kettlebellként emelgetése, és a kapcsolódó tornagyakorlatokat bemutató alkalmazás egy új tömegsport alapjait teremtheti meg!
Az új operációs rendszer szinte kizárólag az új (2-3 éves) gépekre telepíthető, de azok közül sem mindbe. Emiatt azok, akik mindenképp át akartak állni az új verzióra, már vagy megtették, vagy egyáltalán nem tudnak. Egész addig, amíg a nagy cégek meg nem kezdik a gépeik lecserélését és tömeges átállást az új operációs rendszerre, addig ez a növekedés várhatóan stagnálni fog. A cégek pedig a gépcseréket a chiphiány miatti drágulás következtében valószínűleg halogatni fogják.
Mi ezt tovább gondoljuk, hiszen a kamerába nézés önmagában még nem megfelelő, egy nagy képernyő sarkában levő kis képről még nagyon el tud bámulni a semmibe a partner. A mi megoldásunkban a fogadó oldalon, a megfigyelő kamerájának a képe alapján tartja a szemfókuszt a beszélőpartner, hogy el se lehessen ugrani előle!
Vélemény, hozzászólás?